Notice: Undefined offset: -1 in /web/htdocs6/gipsytripcz/home/www/wp-includes/post-template.php on line 327
Sever Tenerife

Severní strana ostrova je diametrálně odlišná té jižní. Od úpatí (u hladiny oceánu) k vrcholu sopky je téměř o polovinu kratší a tím pádem strmější. Pobřeží je lemováno strmými útesy, které značně omezují přístup k vodě. Místy se ovšem skály rozevírají a lze sestoupit až k hladině na malé, ale o to krásnější písčité pláže. Mezi ty nejznámější patří Almacíga, Bajamar, Los Patos, Playa del Socorro.

Díky extrémně členitému břehu je jakýkoliv směr větru velmi poryvový a navíc se o skály zvedá, takže přímo na pláž vůbec nedojde. Oficiálně na této straně ostrova žádný WS ani kite spot není. Místní WS profíci (Dany Bruch, Alex Mussolini) v okolí La Caleta de Interian a Punta del Hidalgo v minulosti párkrát jezdili. Ovšem za doprovodu vodních skútrů, které je po wipeoutu vyzvedli dříve, než se dostali k útesům. Video z jedné ze session tady. Vlny jsou na této straně ostrova po převážnou část roku větší a drsnější než na jihu. Na většině míst se tříští o útesy a následně vytváří silné proudy, které odnášejí zpět na otevřený oceán. Nicméně na výše zmíněných plážích není břeh zase tak divoký a tvoří se u nich krásné vlny vhodné k surfingu jak pro začínající tak pokročilé. To už záleží jen na velikosti swellu. Během zimních měsíců bývají vlny občas opravdu velké. Potom můžete při troše štěstí zhlédnout dech beroucí šou, kdy se hrstka profesionálních surfařů opět za doprovodu vodních skútrů vydává pokořit tyto giganty. Video here.

Pokud bych to shrnul, tak přemýšlet o windsurfingu nebo kitesurfingu na severu nemá příliš význam. Lépe využít tuto bez nadsázky věčně zelenou botanickou zahradu k trekkingu, surfingu a návštěvě místních guachinche (doslova a do písmene tradiční lokální restaurace, kde na vás teprve dýchne pravý duch Tenerife :-).

cs_CZCzech