Notice: Undefined offset: -1 in /web/htdocs6/gipsytripcz/home/www/wp-includes/post-template.php on line 327

AKTUÁLNÍ CENY LETENEK

Na ostrov Tenerife se dá dostat mnoha leteckými společnostmi včetně Canaria travel z Prahy. Nicméně v dlouhodobém průměru nabízí nejlevnější letenky irská společnost Ryanair. V okolí ČR jsou tři snadno dostupná letiště (Memmingen Allgau airport, Kraków Airport im. Jana Pawła II, Berlin-Schönefeld), ze kterých tato společnost poskytuje přímé lety na Tenerife v čase 4-5 hodin. Ryanair přepravuje i nadměrná zavazadla, které si lze doukoupit k letence a dovézt si vlastní sportovní vybavení (golf, surf, kolo, WS…). Ceny za nadměrná zavazadla jsou obdobné jako u ostatních leteckých společností. Například výbava na windsurf = 50 Euro/1 cesta. Podrobné info o cenách a typech nadměrných zavazadel se společností Ryanair se liší podle trasy, ty můžete vyhledat zde v odkazu.

celkovej

Na letištích je možnost cenově velmi dostupného dlouhodobějšího parkování. Memmingen od 27 eur€/týden, Krakow 68 zlotých (1 zlotý = 6,3 Kč)/týden, Berlin od 38 eur/týden. Čím déle, tím se cena parkování v přepočtu na jeden den snižuje. Parkování lze zamluvit online na stránkách ParkVia. Stačí zadat název letiště a požadované datum, při online objednávce může být mnohdy cena za parkování ještě nižší.


Ryanair nepřeváží domácí zvířata. Pokud chcete svého čtyřnohého kámoše vzít s sebou tak doporučujeme společnost Norwegian nebo malé psi do 8 kg přepravuje společnost Eurowings na palubě.

Další levné letenky najdete např. ve vyhledávači AzAir.cz

Vyhledávač umožňuje zadat časové okno a počet dní, zobrazí vám kombinace s přestupem i bez, podle vašich preferencí.

Jediné co neumí je odlet a přílet z jiného letiště, takže pokud chcete letět např. z Prahy a vracet se do Mnichova, tak musíte hledat každou cestu zvlášť. Tím, že odlet a přílet zvolíte jinak, můžete docílit velmi nízké ceny za letenku, protože letecké společnosti mají obvykle jednu cestu „za hubičku“ ale za zpáteční si naopak připlatíte a právě tímto můžete mít obě cesty za super cenu. Samozřejmě chce to jistou míru flexibility. 

Hodně štěstí při hledání té Vaší!

 

cs_CZCzech