Notice: Undefined offset: -1 in /web/htdocs6/gipsytripcz/home/www/wp-includes/post-template.php on line 327

Díky celoročně příjemným teplotám, pěknému počasí a nespočtu lesních či plážových zákoutí je klasické kempování na Tenerife velmi příhodné a může být zajímavým zpestřením vaší dovolené či její části.

Přehled kempových setů

Představa letět z Čech na dovolenou letadlem někam k oceánu a tam pak bivakovat ve stanu je možná zvláštní představa 😀 ALE proč ne, možnosti jsou naprosto neomezené a pro mnohé „přírodňáky“ je tato alternativa jistě lákavější než třeba hotel, o finanční stránce ani nemluvě…

Tenerife díky své členitosti nabízí možnost jak kempit přímo u vody, tak ve vyšších polohách v borovicových či vavřínových lesích až po nejvyšší místa ostrova v několika tisích m.n.m.. Kempení u pobřeží a v jeho bezprostřední blízkosti je obzvláště rozmanité, protože je doslova poseté „barrancos“ údolímy vytvořenými kdysi tékoucí lávou, které poskytují tisíce a tisíce zákoutí a jeskyň, kde se můžete zcela nerušeně zakempit. Popřípadě přímo u pláží, ať už větších či odlehlejších menších plážiček. Ve vyšších polohách ostrova (cca nad 1200 m.n.m.) již začíná Národní park a ke kempení je příhodné využít oficiálních kempovacích a rekreačních lokalit viz zde, které jsou na parádních místech a za free. Na těchto místech, stejně jako u pláží, najdete i toalety a sprchy/tekoucí vodu. Kompletní zázemí naleznete v klasických auto chatko stano kempech, kterých je na Tenerife 6-7 a jsou zpoplatněné.

Jak bylo již řečeno, ostrov je velmi rozmanitý a proto je cestování s kempovým vybavením pouze pomocí OHD (ostrovní hromadná doprava) případně pěšky jen pro ty nejotrlejší. Pokud ale chcete mít možnost neomezeného cestování, poznávání ostrova, věnování se sportovním aktivitám jako surfing, trekking atd. a zároveň bivakovat ve stanu nebo jen pod širákem. Potom je nejlepší variantou, půjčit si na letiště malé auto (8-20 euro/den, záleží na délce půjčení) a některý z našich kempových setů. Tuto variantu jsme zdárně aplikovali několikrát na sobě a již se osvědčila i mnohým dalším. Tímto způsobem máte dopravní prostředek (místo, kde zamknout věci), základnu vaší kočovné karavany a zároveň kompletní výbavu na plnohodnotné kempení. No a co si budeme povídat, ve stanu se spí vždycky dobře 🙂

Jasně, pohodlí jako v apartmánu nebo obytce či dodávce to není, ale má to něco do sebe. Můžete tak například vykrýt pár dní, kdy vám přesně nevychází termín v některém z našich obytných aut (popřípadě si k obytce vzít ještě kemping set a zvětšit tábor) či máte chuť si dát pár dní pohodičku v apartmánu a potom zkusit wild camping na zcela odlehlých místech.

Into the wild. Why? Why not! 😀


cs_CZCzech