Notice: Undefined offset: -1 in /web/htdocs6/gipsytripcz/home/www/wp-includes/post-template.php on line 327

Speciální nabídky

Nejlepší ceny pronájmu autokaravanů a dodávek na Tenerife

Ukaž mi

Novinky

Koukni co je u nás nového

Gipsy Blog

Tipy na výlety

Máme pro vás prověřené tipy, které vám pomohou užít si výlety a cestování ještě více.

Inspiruj se

Gipsytrip je jedinečné spojení cestování a ubytování na ostrově Tenerife

O nás

Zjistěte, co znamená Gipsytrip, co děláme a jak to celé začalo.

Více info

TENERIFE

Ostrov Tenerife je největší ze sedmi Kanárských ostrovů, které se nacházejí v Atlantickém oceánu. Dle původních obyvatel, Guančů, znamenalo slovo Tenerife „zasněžená hora“, což odkazuje na vrchol Pico  del Teide, který se nachází přímo v srdci ostrova. Jedná se o nejvyšší horu jak Tenerife, tak i celého Španělska. V zimních měsících se Vám může naskytnut úchvatný pohled, kdy bílá pěřina přikryje Pico del Teide a tím i Tenerife dostává svého guančského jména. Pico del Teide rozděluje ostrov na dvě odlišné části: zelený sever a suchý jih. Vlhký sever je krásně zelený a slouží jako domov pro tropickou vegetaci. Oproti tomu je jih velmi vyprahlý a kamenitý. Tenerife Vás jistě zaujme svoji rozmanitostí, stačí popjet pár kilometrů a krajina se rázem mění. Jistě nezapomenutelné je pohoří Anaga, národní park Teide, údolí Masca, údolí Orotava či oblast Teno. Ostrov je také velmi jedinečný svým sopečným původem. Poslední sopka vybuchla roku 1909, jmenuje se Chinyero a vy si tuto sopku můžete obejít při příjemném 7 km dlouhém treku.

Kromě krásné přírody Vám má ostrov Tenerife mnohé co nabídnout. Ať už se jedná o množství vodních či suchozemských sportů, které zde můžete provozovat nebo o krásné pláže, přírodní bazénky v útesech, dobré jídlo, lahodné místní víno, historická centra a velmi zajímavou historii.

Výhodou kanárských ostrovů je mírné podnebí a malé výkyvy teplot během celého roku. Díky tomu se ostrov stává perfektní destinací na dovolenou jak v létě, tak i v zimě. Přijeďte se přesvědčit. 🙂

[st_insta_image user_name=“gipsytrip.cz“ number_image=“6″]
cs_CZCzech