Notice: Undefined offset: -1 in /web/htdocs6/gipsytripcz/home/www/wp-includes/post-template.php on line 327
El Cabezo

Velmi známý vlnový spot, na kterém se již po několik roků jezdí každé léto závod světového poháru ve windsurfingu na vlnách. Nachází se na svero východní straně Médana cca 300 metrů od El Muelle. Vítr zde fouká side on shore a vlny bývají v rozmezí 1 až 5 metrů. Dno je tvořeno kamenným útesem, který je při odlivu trochu zrádný, protože občasné shluky ztuhlé lávy vyčuhují nad okolní dno a jsou pouze několik centimetrů pod vodou. Uprostřed Cabeza se rozprostírá velká vodou omlétá skála, na které je částečně umístěno štěrkové parkoviště vhodné k freecampingu (zejména s obytkou, protože na pláži je sprcha a je tak možné doplňovat vodu, beach bar je rovněž sympatickým doplňkem tohoto úžasného místa). Když je plný příliv, tak není ideální se přímo před skálou příliš zdržovat. Již nespočet vybavení zde našel svůj konec. Pokud už tam někdo skončí, tak nepanikařit, nesnažit se po skále vylézt, ale vyplavat v proudu podél ní do leva ke vstupu do vody.

Na druhou stranu je Cabezo po většinu větrných dní naprosto pohodový spot s vlnou okolo dvou metrů a větrem o síle 20 až 35 uzlů, kde středně pokročilý jezdec může posouvat své dovednosti jak ve skocích, tak wave ridingu. K tomu jistě přispěje okoukávání techniky od místních profíků (A. Mussollini, D. Bruch) a dalších lokálů, jejichž level je na obdivuhodně vysoké úrovni. Na Cabezu platí: čím více vody, tím lepší a větší vlny. Čas okolo přílivu je tedy nejvhodnější dobou k ježdění.

Pro kite platí „experts only“. Tito jezdci libující si ve vlnách se soustřeďují mezi Cabezem a El Muelle, kde se téměř nestřetávají s windsurfaři a obě strany jsou tak ušetřeny od divokých gestikulací a zbytečných rozporů.

Aktuální stav počasí na Cabezu můžete sledovat webkamerou včetně teplot a síly větru na stránkách cabezo.bergfex.at Na kameře je také dobře vidět, kolik lidí je momentálně ve vodě. To je během vytíženější letní sezóny celkem praktická věc 🙂

en_GBEnglish