Notice: Undefined offset: -1 in /web/htdocs6/gipsytripcz/home/www/wp-includes/post-template.php on line 327

Oficiální jméno této zátoky je Playa Leocadio Machado, ale setkáte se s ním leda na ceduli u pláže. Obecně vžitý a používaný je jednoduchý název „Bahia“. Jedná se o rozlehlý písečný spot na západním konci Médana. Toto místo je vhodné především pro windsurfaře preferující freeride a slalom a zároveň nejpřívětivější pro začátečníky. Nicméně své zde mohou najít i začínající waverideři. Vlna je velká od 0,5 až 1,5 metru, záleží na síle větru. Výhodou je písečné dno, které je přeci jen šetrnější k jezdcům i vybavení.  U břehu (cca do 150 metrů) je vítr občas trochu poryvový, ale se sílícím větrem (25 uzlů a více) poryvy ubývají. Během zimního období při jiho západním proudění fouká přes břeh a potom je zátoka rovná jako stůl.To ocení hlavně freestylisti a milovníci rychlé jízdy. Plachty v rozmezí 4,2 až 6,0 jsou nejčastěji používané. Během ledna až března zde probíhají intenzivní tréninky jezdců PWA zaměřujících se na slalom.

Zadní část Bahie směrem k Montana Roja je zaslíbena zcela a pouze kiterům. V minulosti se na tomto místě konaly závody PKRA v disciplínách freestyle a race. Velká písečná pláž je perfektním zázemím pro přípravu draků, popřípadě trénink na suchu. Mají zde ideální podmínky jak začínající jezdci, které vítr směrem ke břehu zafouká v případě problému vždy do zátoky, tak profíci, kteří v pár centimetrech vody těsně u břehu předvádějí vysoké skoky. Nejčastěji ježděná velikost kitu je v rozmezí 5-9 metrů. Bahia má obrovskou výhodu, že je opravdu rozlehlá a díky tomu nedochází ke kolizím windsurfařů a kiterů. Windsurfaři se soustřeďují v levé části pláže směrem do města a kiteři napravo.

Ať na kitu či windsurfu, z Bahie velmi snadno vystoupáte (cca 10 minut) k El Muelle a za dalších 10 minut na El Cabezo. Můžete tedy při jedné session objet tři spoty s různými podmínkami. Při stoupání je obezřetnější nejezdit příliš dlouhé šláky a nevyjíždět za úroveň Montana Roja. Pokud se na vodě pokazí něco s vybavením a budete příliš daleko, pak by vás již proud a vítr vynesly za horu na otevřený oceán nebo na ostré příkré útesy pod ní. Stačí tedy otáčet dříve a pokud se něco stane, tak skončíte zpět na písečku v Bahie 🙂

cs_CZCzech